Andrzej Marek Tranda - Biografia

Andrzej Marek Tranda urodził się w marcu 1956 r. w Zelowie. Ukończył klasę fortepianu na poziomie I stopnia. Od najmłodszych lat zajmował się śpiewaniem, akompaniując sobie na gitarze oraz harmonijce ustnej. Wraz z zespołami: "Wrota narodu" i "Mały atlas ludzi" brał udział w wielu festiwalach i przeglądach piosenki, m. in.:

- Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystyczej "Yapa" w Łodzi
- Słupskie Dni Turystyki "Śpiewający Światowid" w Człuchowie
- Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie
- Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie

oraz jako solista w VI Konkursie Piosenki Czeskiej i Słowackiej w Ustroniu, gdzie otrzymał wyróżnienie.

Równolegle zajmował się śpiewaniem piosenek religijnych koncertując w kościołach oraz w klubach w Polsce i za granicą: na Węgrzech, w Czechach, Holandii, Szwajcarii, Francji, Niemczech i Szwecji. Powstał wtedy rodzinny zespół "Tranda Family Band", w którym na gitarze, banjo, klarnecie i instrumentach klawiszowych grał jego syn, Mateusz. - Brali oni udział w warsztatach mistrzowskich dla artystów chrześcijańskich w Elblągu i Boguszowie Gorcach oraz konkursach i przeglądach sztuki chrześcijańskiej w Zabrzu, Cieszynie, Bełchatowie, Krakowie, Warszawie i Łodzi.

W 1990 r. Andrzej Marek Tranda nagrał kasetę magnetofonową pod tytułem "Wędrujcie wzdłuż i wszerz", zawierającą tłumaczenia angielskiej i amerykańskiej muzyki gospel, a także kilka piosenek polskich autorów. W 2002 r. wydana została płyta CD o tym samym tytule, będąca wznowieniem programu z kasety. Wzbogacona została ona o polskie i angielskie teksty oraz fotografie wykonawcy.

 

Międzynarodowy i krajowy przewóz osób